Centrum Tance logo
 • O lektorovi

  Jako milovník bojových umění, která dělal aktivně 5 let, nechtěl mít s tancem a věcmi okolo nic společného. Přesto v roce 2001 podlehl nátlaku spolužáků a neochotně se zapsal do tanečních. Když taneční kurzy končily, uvědomil si, že mu tanec chybí a v r. 2002 začal tančit v pražském sportovně tanečním klubu, kde se mj. setkal s Eduardem Zubákem, díky kterému se do tance doslova zamiloval.

  I když Mexo několik let aktivně závodil, nikdy ho soutěžení příliš nebavilo, protože se na tanec nedíval jako na výsledek, se kterým by měl vyjet na soutěž, ale (podobně jako v bojových uměních) jako na cestu, po které putuje. V roce 2003 začal stavět choreografie a učit tanec, což ho naplňovalo mnohem více, než jeho soutěžní kariéra. Dodnes hledá spojitosti mezi tancem a psychologií a hledá využití tanečních prvků pro zlepšení komunikace a vzdělávání.

  V roce 2012 byl Eduardem Zubákem požádán, aby v jeho klubu vyučoval psychologii pro tanečníky, ze které se během dalších let vyvinul kurz Tanec jako odpověď, pro jehož pokračování si jako svůj protipól vybral skvělou Nikol Mikeskovou, se kterou spolupracuje na dalším rozvoji a variantách kurzu. Na téma Tanec jako odpověď také plánuje natočit celovečerní film. 

  Co o sobě Mexo říká: Díky tanci jsem pochopil, co je sebevědomí, že úspěchu je alespoň pro mě lepší uspět/dospět, než uspěchat/dospěchat, a že umění vyhrát se velmi liší od umění neprohrávat. Eda mě učil tanec, ale já jsem se díky němu naučil žít šťastně.

  Co na sebe Mexo prozrazuje: Byl jsem šílený dřevo a neslyšel vůbec rytmus. Prvních jedenáct let jsem se na svoje tancování nemohl v zrcadle ani podívat. Na své první soutěži jsem celou cha-chu odešel v protirytmu! Pokud chcete začít tančit a máte jen strach, věřte, že vím, jak se cítíte, a mohu vám pomoci strach překonat. Jediné, co musíte, je dát šanci sobě, protože jediný skutečný způsob, jak neuspět, je vzdát se.

   

  Úspěchy a nač jsem hrdý:

  2006 Poprvé učí závodní tanečníky vyšší třídy, než drží sám
  2010-12 Spolumajitelem taneční školy
  2012 Tanečními ukázkami na Žofíně dokončil svůj první taneční cíl (vystoupení na Žofíně, v Lucerně, v Národním domě na náměstí Míru)
  2012-13 Působí jako lektor psychologie pro tanečníky v tanečním klubu Duende Kolín
  září 2015 Uveden do Salónu Ljuby Fuchs, hostem Nela Dyrčíková (moderna, jazz dance)
  září 2018 Tanec jako odpověď celovečerní náplní 254. setkání PMK České manažerské asociace

 • Kurzy 0

  Tento lektor momentálně nevede žádné lekce.

  Zkuste něco nového