• O lektorovi

  Má cesta k umění započala již v útlém věku, kdy mě rodiče přihlásili na tanec do ZUŠ J. A. Bendy v Benátkách nad Jizerou. Základy a principy tance mi zde položil Pavel Czikrai, na nějž moc ráda vzpomínám. V ZUŠ jsem se postupně rozvíjela v několika uměleckých směrech – ve výtvarném umění, hudební teorii, hře na hudební nástroje a zpěvu. Při nástupu na víceleté gymnázium jsem současně nastoupila do tanečního oboru při ZUŠ Mladá Boleslav. Každodenní tréninky pod oběma ZUŠ mě intenzivněji rozvíjely v tanci a poskytly mi možnost účastnit se několika amatérských tanečních soutěží. Ve čtvrtém ročníku jsem se však rozhodla gymnázium opustit, abych se mohla tanci věnovat naplno a na profesionálnější úrovni.

  Nastoupila jsem na Taneční centrum Praha konzervatoř – gymnázium, které pro mě bylo jasnou volbou, a to především kvůli propojení praktické taneční výuky s gymnaziálním – všeobecným i uměleckým vzděláním. Během studia konzervatoře jsem měla možnost trénovat pod vedením mnoha významných tanečníků, pedagogů a choreografů, dále jsem mohla tančit choreografie např. v Divadle na Vinohradech, Divadle ABC, Divadle Komedie, Divadle Hybernia, Kongresovém centru Praha či ve Stavovském divadle. V rámci konzervatoře jsem absolvovala i umělecko-pedagogickou praxi a své studium tak úspěšně zakončila absolutoriem (titul DiS.). Zásluhou školy jsem se také stala aktivní členkou studentské agentury Mezinárodní centrum tance z.s., která při konzervatoři funguje. Zde jsem načerpala mnoho zkušeností s produkcí a organizací tanečních představení apod. Již během studia konzervatoře jsem působila jako lektorka tance v zájmových kroužcích, na dětských tanečních táborech či jako příležitostný pedagog v ZUŠ.

  Ve svém studiu tance dále pokračuji na Hudební a taneční fakultě Akademie múzických umění v Praze v oboru taneční vědy, kde se díky rozsáhlému záběru taneční katedry mohu vedle svého hlavního oboru dále vzdělávat i v oblastech pedagogiky tance.

  Nad rámec svého studia se pak účastním i mnoha tanečních kurzů několika stylů či různých uměleckých akcí – navštěvování divadel, odborných přednášek či diskuzí, uměleckých výstav a
  dalších expozic, koncertů, festivalů či kin. K tanci a umění s ním spjatým mě táhne vášeň a emocionální prožitek, ať už jako diváka, či přímo interpreta.

 • Lekce

  Hledáme pro Vás lekce, počkejte prosím…