K-pop
K-pop pro úplné začátečníky
Kurz "K-pop pro úplné začátečníky" již bohužel skončil. Níže na stránce naleznete aktuální nabídku podobných kurzů.

K-pop pro úplné začátečníky

(KPOP81605, pravidelný kurz, začátek: 20. 9. 2023, konec: 7. 2. 2024)

Únor 2024: na kurzu se nacvičuje choreografie na vystoupení Dance of Love, není proto vhodné dorazit do kurzu jednorázově, popř. bez předchozí domluvy s lektorkou. 

Říká se, že K-pop je hudební žánr, ale kdepak, je to životní styl a zcela jeden velký svět. 

K-pop je mix hudebních stylů jako je pop, hip hop, RnB a řada dalších. Dalo by se říct, že jde o velmi experimentální žánr. 

K-pop se za ta léta hodně proslavil díky rekordní sledovanosti videoklipů a díky proslaveným písničkám v BILLBOARD TOP 100. Jistě si všichni pamatujeme hit Gangnam Style - PSY, díky kterému se právě K-pop dostal více do světa. Rozhodně to není tak, že všechny videoklipy a písničky jsou stejně bláznivé. Naopak, každá skupina, písnička a choreografie je unikátní a každý si najde to svoje. 

Na mých kurzech se budu soutředit na K-pop, s tím, že budou jak originální choreografie písniček tak občas i moje vymyšlené. Bude to ovšem záviset i na preferenci kurzistů. 

Na každé lekci budu učit část dané písničky nikoliv celou sestavu, aby to bylo záživnější a mohl se tak každý přidat. Na konci každé lekce si budeme opakovat sestavy z předešlých lekcí a také je možnost si to natočit na památku. 

Co se týče trénování a přípravy na závěrečné vystoupení, které se koná na konci semestru, vybraly bychom si spolu předčasně sestavy a trénovali na to společně i s formacemi. 

Lekce kurzu na sebe navazují kvůli výuce choreografie.

Hayley

Hayley

Vášeň pro tanec mám už odmalička, ale tancuju oficiálně a aktivně od svých 13 let, kdy jsem začínala soutěžit a chtěla se zlepšovat. V roce 2013 jsem se zúčastnila poprvé K-pop contestu (soutěž ve zpěvu a tanci) se svojí náhodně sestavenou skupinou, ale po postupu do finále jsme se už kvůli neshodám nezúčastnily. Byly jsme přece jen mladé :-).…

Více na profilu lektora