Centrum Tance logo
Orientální tanec: Pokročilí

Orientální tanec: Pokročilí

(OB65945, pravidelná výuka, začátek: 19. 2. 2020, konec: 24. 6. 2020)

Budeme rozvíjet pohybové vlohy pomocí břišního tance, zlepšovat motorické schopnosti, soustředěnost i paměť skrze učení se novým pohybovým výrazům a kombinacím. Naučíte se základním tanečním pohybům (nejenom břišního tance, ale i baletu), získáte správný technický základ i pro vzdělávání se v jiných tanečních směrech. Budeme se… (pokračování níže)

středa 15. 04. | 18:30
75 minut

David Katolický
David Katolický
3 100 Kč

1 795 Kč

Orientální tanec: Pokročilí O kurzu

Budeme rozvíjet pohybové vlohy pomocí břišního tance, zlepšovat motorické schopnosti, soustředěnost i paměť skrze učení se novým pohybovým výrazům a kombinacím. Naučíte se základním tanečním pohybům (nejenom břišního tance, ale i baletu), získáte správný technický základ i pro vzdělávání se v jiných tanečních směrech. Budeme se učit vnímat rytmus, interpretovat hudbu a rozeznávat její emoční náladu a na ní stavět vlastní taneční projev, ladnost a eleganci - rozvíjet umělecké a estetické cítění. Seznámíte se s různými fúzemi břišního tance a také se dozvíte, v jakých dalších tanečních stylech najdete prvky břišního tance (hiphop, twerk, pole dance, gogo dance, …) a ze kterých stylů naopak moderní břišní tanec čerpá (balet, jazz, salsa, flamenco …). 
Získáte také cenné informace o historii břišního tance a jeho vývoji, o jeho současných trendech a stylech. Budete mít přístup k novinkám, aktivitám a projektům současného břišního a orientálního tance.

Orientální tanec formuje ženské tělo (posiluje pánevní dno, odbourává bolesti zad), posiluje sebevědomí, posilňuje osobnost, odbourává pochybnosti o sobě a učí akceptovat své tělo a rozvíjí fantazii. 

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

David Katolický

David Katolický

David je tanečník a choreograf ze Zlína, který se orientálnímu tanci věnuje 10 let. Pravidelně se vzdělává u tuzemských i zahraničních lektorů. David se zabývá jak klasickými, tak i moderními a folklórními styly orientálního tance, věnuje se ale především tancům baladi a shaabi. V současné době vystupuje, vyučuje a porotcuje na tanečních…

Více na profilu lektora