Centrum Tance logo
Začíná 14. 02. 2021
Orientální bál s Princem (live stream ZOOM)

Orientální bál s Princem (live stream ZOOM)

(OI73022, speciál, začátek: 14. 2. 2021, konec: 14. 2. 2021)

Vánoce jsou svátky splněných přání. A pokud můžeme, pak je moc rádi plníme všem, které máme rádi. V těchto kouzelných chvílích se můžete na chvíli stát Popelkou, která bude tančit se skutečným Princem. Poslední 2 semináře v tomto roce si pro vás připravila lektorka Shaari (Šárka Martináková) spolu s úžasným hostem z Řecka,… (pokračování níže)

neděle 14. 02. | 19:00
120 minut

Online lekce
Prince Kayammer Šárka Martináková
Prince Kayammer, Šárka Martináková

390 Kč

Orientální bál s Princem (live stream ZOOM) O kurzu

Vánoce jsou svátky splněných přání. A pokud můžeme, pak je moc rádi plníme všem, které máme rádi. V těchto kouzelných chvílích se můžete na chvíli stát Popelkou, která bude tančit se skutečným Princem.

Poslední 2 semináře v tomto roce si pro vás připravila lektorka Shaari (Šárka Martináková) spolu s úžasným hostem z Řecka, kterého snad ani nemusíme představovat - Princem Kayammerem.

Na seminářích spolu protančíte několik kombinací na neobvyklé a netradiční arabské rytmy, které se začínají objevovat v novodobějších skladbách, jako je Waltz, Rumba Masri, Samai Taquil atd.

Uvolněte se, nemyslete na vánoční shon, rozbalte oříšek a staňte se tou záhadnou kráskou královského plesu.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Prince Kayammer

Prince Kayammer

Prince Kayammer se narodil a vyrostl v Thessaloniké. Profesionálně se tanci věnuje od roku 2003. Láska k egyptskému stylu ho dovedla do Káhiry, kde studoval u velkých mistrů egyptského tance, převážně z Nilegroup. Od roku 2004 byl učitelem a choreografem na mnoha řeckých školách a vystupoval v prestižních restauracích, casinech a hotelech po celém…

Šárka Martináková

Šárka Martináková

V Centru Tance působím již mnoho let a vyučuji orientální tanec, flirt dance. Jsem veselý člověk a čas, který strávíte na hodinách tance vám přinese spoustu radosti a smíchu. Proto neseďte doma a přijďte si užít zábavu a najít si nové přátele. Se Šárkou Martinákovou se můžete podrobně seznámit :-) v tomto videorozhovoru. Dosažené vzdělání,…

Více na profilu lektora