Centrum Tance logo
Orientální medley

Orientální medley

(OP71699, pravidelný kurz, začátek: 15. 9. 2020, konec: 9. 2. 2021)

Vítej doma, Káťo! :) Po 16 letech se Katka Derouet vrací do Prahy. Za tu dobu procestovala s tancem téměř celý svět a my jsme moc rádi, že pro vás po tak dlouhé době otevírá na podzim dva nové kurzy orientálního tance (v Centrum Tance na Floře) a jeden kurz online (tančit můžete kdekoliv u vás). Tento kurz je zaměřený na… (pokračování níže)

úterý 03. 11. | 20:00
60 minut

Katka Derouet
Katka Derouet
3 390 Kč

2 205 Kč

Do kurzu není možné se přihlásit, protože je již plně obsazen.

Lekce kurzu na sebe navazují kvůli výuce choreografie.

Orientální medley O kurzu

Vítej doma, Káťo! :) Po 16 letech se Katka Derouet vrací do Prahy. Za tu dobu procestovala s tancem téměř celý svět a my jsme moc rádi, že pro vás po tak dlouhé době otevírá na podzim dva nové kurzy orientálního tance (v Centrum Tance na Floře) a jeden kurz online (tančit můžete kdekoliv u vás).

Tento kurz je zaměřený na techniku a tvorbu tanečních kombinací, kde každá hodina bude jedinečná a stylově různorodá. Je určený pro tanečnice, které touží po nekonečné dávce taneční inspirace, jak hudebně, tak i tanečně! Mnoho nových tanečních podnětů, tvorby a prožitku v doprovodu romantických i dynamických skladeb včetně tance s rekvizitami. V průběhu si několikrát připomeneme naši tvorbu a vytvoříme velké Orient Medley, tedy různorodou taneční směs našich kombinací.

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Katka Derouet

Katka Derouet

Katka Derouet (Krejčová) patří ke hvězdám české orientální taneční scény. Její taneční styl a láska k orientálnímu tanci uchvacuje stále více tanečnic po celém světě. Vystupuje a vyučuje nejen u nás, ale i v zahraničí více než 19 let (Německo, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Anglie, Francie, Itálie, Indie, Srbsko, Hong Kong, Čína, Singapur…).…

Více na profilu lektora