<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
Tribal dance

Tribal dance

(VP61125, pravidelná výuka, začátek: 22. 7. 2019, konec: 2. 9. 2019)

Lekce plné intenzivního tančení a drilů Naučíme se základní pohyby a signály využívané v improvizačních vystoupení ve formátu ITS nebo v tanečních tribalových choreografiích.  Vysvětlíme si prostorovou práci ve skupině, pravidla pro střídání vedení a správné postavení ve formacích – i skupinová improvizace musí mít nějaký řád. … (pokračování níže)

pondělí 02. 09. | 18:30
60 minut

Helenka Trnková
Helenka Trnková
990 Kč

165

Tribal dance O kurzu

Lekce plné intenzivního tančení a drilů

Naučíme se základní pohyby a signály využívané v improvizačních vystoupení ve formátu ITS nebo v tanečních tribalových choreografiích.  Vysvětlíme si prostorovou práci ve skupině, pravidla pro střídání vedení a správné postavení ve formacích – i skupinová improvizace musí mít nějaký řád.

Taneční prvky a kombinace budou vysvětlovány s důrazem na správný postoj a držení těla, přechody pohybů, pozice paží a jejich ladné vedení. Vše budeme důkladně procvičovat tak, aby tuto techniku zvládli všichni, nicméně se pokusíme opustit svou komfortní zónu a posunout své hranice o level výš!

Lekce  jsou vhodné nejenom pro pravidelné kurzistky  a milovnice Tribal dance, ale prvky a kombinace zvládnou i tanečnice, které chtějí tribal teprve vyzkoušet a mají alespoň základní zkušenost  s orientálním tancem. Tribal dance je charakteristický tanec, který zaujme zejména typickými kostýmy, ale i hudbou, která tanec doprovází – může být veselá a hravá i drsná a temná. Tribal si pohrává a využívá všechny smysly, kterými jsme schopni vnímat okolí

Na roztančené lekce s Vámi se těší lektorka Helenka (Lektorka s akreditací MŠMT, která v Centru Tance vede kurzy orientálního tance a tribalu již od roku 2009).

Tribal Dance

Tribal je moderní, uměle vytvořený typ tance, který dále rozdělujeme na 2 základní skupiny:

* ATS - American Tribal Style je skupinový tanec, jeho jednotlivé kroky a pohyby vycházejí z egyptského kabaretního i folkorního orientálního stylu, ale také např. ze španělského flamenca a indického tance Katak. Vznikl v 70. letech 20. století na západní pobřeží USA. Používá určitý slovník pohybů a signálů, jakési taneční "esperanto", “, s jehož pomocí mohou tanečnice ATS, které se nikdy předtím nesetkaly, tančit společně a nikdo nepozná, že nejde o choreografii. Důležitá je interakce mezi tanečnicemi, doprovodná hudba je mnohem jednodušší, aby napomáhala improvizaci a umožnila se lépe soustředit na změny kroků a jde opravdu vždy o improvizaci

* Tribal Fusion vychází z ATS, má širší záběr a volnější strukturu, více využívá choreografii, typické jsou pro něj výrazné izolace, hadí pohyby a vrstvení pohybů. Uplatňují se v něm Egyptské, Indické, Afghánské, Perské, Uzbecké, Tuniské a další tance Severní Afriky a orientu. V tomto stylu se již nejedná o skupinovou improvizaci, můžeme zde vidět choreografie skupinové i sólové, sólové improvizace, hudba může být i zcela moderní. Tribal styl se tu mísí s prvky jiných stylů, například salsy, hip-hopu, street dance apod. Nejznámnější představitelkou Tribal Fusionu je pak určitě americká tanečnice Rachel Brice.

Co s sebou?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití (voda bez příchutě).

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Helenka Trnková

Helenka Trnková

Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance   Základy orientálního tance jsem získala u Martiny Viewegové a Daniely Pardusové, dále jsem je rozvíjela u Karoliny Idrisové, Katky Krejčové, Michala Macha a i dnes se ve volném čase ráda inspiruji na hodinách českých tanečnic, mezi něž patří lektorky a…

Více na profilu lektora