<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=1516017178694353&ev=PageView&noscript=1" />
Centrum Tance
search
clear
Zdravý pohyb (nejen) pro seniory -Orientální tanec

event úterý 28. 05. | 11:00
60 minut

Vendulka Pánková
Vendulka Pánková
2 550 Kč

750

Zdravý pohyb (nejen) pro seniory -Orientální tanec

O kurzu

Orientální tanec v jemném tempu, ale i v temperamentních rytmech, zaměřený na správně provedenou techniku, jednoduché kombinace a volný tanec bez složitých choreografií. Podpoříme svou ženskost, ladnost, flexibilitu a koordinaci celého těla pomocí tance, ale nebude chybět ani úvodní rozhýbání a rozehřátí pomocí jemných cviků z pilates a zdravotního cvičení, a na konci dáme prostor protažení pomocí zdravotního cvičení, cviků dle Mojžíšové, jógy, a zapojíme i Školu pánevního dna a cvičení s pomůckami (overbaly, míčky) nebo malou masáž. Zaměřovat se budeme také na rozvoj stability a posílení středu těla.

Kurz nejen pro seniory, ale pro všechny, kteří mají na lekcích rádi klidné tempo, individuální přístup, důkladné procvičení a s radostí si chtějí užít i tanec a ladné ženské pohyby. 

Vendulka je velmi milá a trpělivá lektorka, která vás nenásilně rozhýbá a dokáže vám, že tančit, cvičit a vůbec hýbat se se dá v každém věku.

 

Zdravotní cvičení

Přijďte si zdravě zacvičit! Lekce zdravotního cvičení kombinují jógu, pilates, kalanetiku, strečink a posilování. Jsou zaměřené na posílení hlubokého svalstva a stabilizačního systému těla. Toto cvičení vede ke správnému postavení těla a odstranění potíží s tím spojených - bolesti zad, hlavy, kyčlí apod.

Během kurzu protáhnete a posílíte jednoduchými, avšak účinnými pohyby celé tělo. Při cvičení budete používat váhu vlastního těla, proto jsou lekce vhodné pro každého bez ohledu na věk, nebo hmotnost. 

Pro zefektivnění cviků využijete na lekcích pomůcky: overball (malý míč), pěnové míčky, BOSU ...

Co s sebou?

Doporučujeme pohodlné přiléhavé oblečení umožňující volný pohyb - tričko, body, tepláky, legíny. Lze cvičit bosky nebo v ponožkách ideálně s protiskluzovou podrážkou (nejlepší jsou prstové). Důležité je, aby Vám bylo oblečení pohodlné a Vy se v něm cítili dobře a pohyblivě. 

Z hygienických důvodů a pro vaše větší pohodlí si na lekce vezměte ručník, který budete pokládat na podložku. V případě, že si ručník zapomenete, pak na konci lekce očistěte podložku dezinfekcí, která je k dispozici v sále.

K pití doporučujeme neochucenou vodu bez bublin.

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Vendulka Pánková

Vendulka Pánková

Rozhovor s Vendulkou: Není pánev jako pánev Jak dlouho učím?V Centru Tance učím od září 2007, ale první lektorské zkušenosti jsem nabrala již dříve při výuce na rodné Vysočině. Čím mi orientální tanec přirostl k srdci? Občas mám pocit, že už je tam přirostlý odjakživa a vším :-). Ale pokud mám jmenovat, tak především pro ženskost, kterou…

Více na profilu lektora