Centrum Tance logo
Gypsy orient a jógová relaxace (Google meet)

Gypsy orient a jógová relaxace (Google meet)

(OI73690, pravidelný kurz online (google meet), začátek: 22. 3. 2021, konec: 26. 4. 2021)

Osvědčený koncept pro domácí lekce. Nezáleží na tom, jak velký prostor doma máte a jestli máte ten luxus najít si kout, kde budete na 100 % sami - zvládáme výuku s dítky i domácími mazlíčky . Dokonce ani delší čas bez pohybu není překážkou. Stačí chuť tančit se a hýbat.  Na každé lekci se budeme věnovat zdravým principům pohybu… (pokračování níže)

pondělí 26. 04. | 19:00
75 minut

Online lekce
Adélka Červínová
LEKCE ZRUŠENA, Adélka Červínová
890 Kč

180 Kč

Gypsy orient a jógová relaxace (Google meet) O kurzu

Osvědčený koncept pro domácí lekce. Nezáleží na tom, jak velký prostor doma máte a jestli máte ten luxus najít si kout, kde budete na 100 % sami - zvládáme výuku s dítky i domácími mazlíčky :-). Dokonce ani delší čas bez pohybu není překážkou. Stačí chuť tančit se a hýbat. 


Na každé lekci se budeme věnovat zdravým principům pohybuhodně tančit a relaxovat. Taneční část lekcí bude věnována fúzi orientálního tance a gypsy, budeme tančit na překrásné melodie, nejen orientálního charakteru, ale třeba i na skladby z muzikálu Cikáni jdou do nebe. A navíc si dopřejeme 75minutové lekce - ať máme na vše dost času. :-) Lekce na sebe navazují, ale lze naskočit kdykoliv v průběhu. 

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Pravidelný kurz online (Google Meet)

Online lekce: jak na to - je to tak jednoduché

  1. Přihlásíte se a uhradíte lekci. / Rezervujete si lekci přes permanentku či otevřenou kartu.
  2. Kliknete cca 10 minut před začátkem výuky na odkaz v osobním profilu "Odkaz na online lekci".
  3. Lektor či správce vás pustí do sálu.

Nutnost: K tomu, abyste se dostali na GOOGLE MEET potřebujete mít registraci na Google (mail @gmail.com), nic víc, nic neinstalujete, nic nestahujete.

Doporučení: Pokud se připojíte až po začátku lekce, je možné, že se lektor již bude věnovat výuce, nevšimne si nově příchozího a "nepustí" vás do sálu. Doporučujeme používat zařízení s kamerou a mikrofonem, ale není to podmínka; oboje si můžete vypnout a tím nebýt vidět ani slyšet a jen sledovat lektora.

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

LEKCE ZRUŠENA

Lekce je zrušena. Klient obdrží náhradní poukaz na lekci v Centru Tance. viz. Podmínky účasti: Krátkodobá absence: V případech krátkodobých absencí lektorky/ lektora zajistí Centrum Tance adekvátní náhradu v podobě jiné lektorky / jiného lektora. Ve výjimečných situacích může Centrum Tance konkrétní lekci Vašeho kurzu zrušit nebo přesunout. O…

Adélka Červínová

Adélka Červínová

Lektorka absolvovala rekvalifikační kurz s akreditací MŠMT: Lektor orientálního tance.   Orientální tanec je pro mě srdeční záležitost. Krásný, ženský a hlavně zdravý pohyb, který pomáhá překonávat různé fyzické a také psychické bariéry. Věřím, že s každou lekcí orientálního tance se žena cítí šťastnější a užívá si stále více a více své…

Více na profilu lektora