Centrum Tance logo
Začíná 10. 08. 2021
Orientální tanec - "fitness srpen"

Orientální tanec - "fitness srpen"

(OP74466, pravidelný kurz, začátek: 10. 8. 2021, konec: 31. 8. 2021)

10.8. Fitness opáčko – Osmičky, kroužky, stojaté osmičky, vývratné kroužky a další základní melodické prvky ve svižném tempu a náročnějších kombinacích. Pití s sebou.   17.8. Šimi, kam se podíváš – Egyptské, pánevní. Samotné, ale i zapojené nejen, do prvků z předchozího semináře a to opět ve velmi svižném tempu. Ručník s sebou… (pokračování níže)

úterý 10. 08. | 18:30
60 minut

Marcela Kordačová
Marcela Kordačová

1 360 Kč

Orientální tanec - "fitness srpen" O kurzu

10.8. Fitness opáčko – Osmičky, kroužky, stojaté osmičky, vývratné kroužky a další základní melodické prvky ve svižném tempu a náročnějších kombinacích. Pití s sebou.

 

17.8. Šimi, kam se podíváš – Egyptské, pánevní. Samotné, ale i zapojené nejen, do prvků z předchozího semináře a to opět ve velmi svižném tempu. Ručník s sebou

 

24.8. Uvolněné boky – Namasírujte svaly, jedeme z kopce a nezastavujeme . ¾ šimi, hagalla, SZ a další, pěkně v tempu i do kroku.

 

31.8. Krokové kombinace – Naučíme se a protančíme několik kombinací složených primárně, ale ne jen z kroků. Na různé rytmy a samozřejmě nebude chybět jedna v duchu M. Redy

Orientální tance

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Doporučte tento kurz/lekci svým kamarádům a přátelům:

Co potřebujete na lekci?

Jakýkoliv pohodlný oděv, který nebrání v pohybu (tričko, tílko, širší sukni nebo elastické kalhoty, legíny), měkkou obuv se světlou podrážkou, vhodné jsou taneční piškoty nebo footundeez, ale tančit se dá i bosky. Elegantním doplňkem je třásňový šál nebo šátek přes boky. S sebou je dobré mít pití.

Marcela Kordačová

Marcela Kordačová

Vzkaz pro klienty Milé dámy, miluji tanec, nač to tajit. A miluji tanec tak, že mým přáním je alespoň kousek této lásky a nadšení přenést na vás a doufám, že se mi to podaří. Velmi se na hodiny s vámi těším a věřím, že spolu odhalíme vše krásné, co lidem hudba a pohyb již tisíce let přináší. Motto: Není důležitá kvantita, ale kvalita. Současné…

Více na profilu lektora