• O lektorovi

  Jsem zaměstnaná matka tří dětí a miluju tanec! Ano, je to diagnóza :-D

  Tanec mě začal zajímat někdy v adolescentním věku, kdy mě uchvátil zvuk bubnů a s ním spojené taneční projevy. Vyzkoušela jsem orientální tance, salsu, street, až přišel zásadní moment mého života: první studijní pobyt v Brazílii v Sao Paulo v roce 1999. Hledala jsem vhodné sportovní vyžití a připletla se na hodinu (samby) axé. Naprosto mě uchvátilo. Chodila jsem pravidelně a po dvou měsících jsem již vystupovala se skupinou našeho úžasného lektora Alana. Samba se stala nedílnou součástí mého života. Nese v sobě energii, radost, smyslnost.

  V roce 2005 jsem začala axé, a s ním i brazilskou sambu vyučovat v Centru tance v Praze a Plzni. Snažím se, aby lidé na mých kurzech a seminářích přesně tyto pocity prožívali, aby vždy alespoň na hodinu zapomněli na stresy a shon každodenního života a naplno si užívali strhujících rytmů tohoto brazilského tance.

  V letech 2011–2012 jsem se věnovala výuce i vedení hodin zumby, čímž jsem alespoň částečně naplňovala svoji zálibu v dalších latino stylech. Velmi ráda totiž tančím i salsu, bachatu, reggaeton..

  A nerada bych zapomněla na brazilský funk – taneční projev s prvky twerku na hudbu se specifickým frázováním a s velmi výraznými beaty. Tuto moji taneční radost se mnou mohli klienti Centra tance v Praze a Fitdanceart Studia v Plzni sdílet na lekcích též několik let.

  Po narození třetího dítěte jsem se věnovala především cvičení zaměřeném na posílení středu těla a celkovou fyzickou kondici, nicméně taneční střevíčky nejsem nakonec schopná pověsit na hřebík. A tak je proháním po nejvíce v rytmu samby za laskavého vedení brazilských tanečníků a lektorů, za nimiž se občas vydávám do Brazílie, někteří se občas objeví v ČR a pravidelně sambu trénuji i online.

  Nadále vedu lekce brazilské samby a některých dalších latino/karibských tanců a vystupuji se svojí taneční skupinou Tá-di-boa.

  Vzkaz pro klienty: Mým cílem je vytvořit v lekcích příjemnou, uvolněnou a pozitivní atmosféru. V takovém prostředí jsou taneční pokroky mnohem zřetelnější. K tanci přistupuji přes naši přirozenost, jelikož tanec je přirozený pohyb. Mnohokrát se mi potvrdilo, že docílíme-li uvolnění po fyzické i psychické stránce, necháváme průchod naší přirozenosti, pak jde tanec v podstatě "sám od sebe". Řečeno s nadsázkou, jelikož tanec zároveň vyžaduje fyzické úsilí, trénink, určitou disciplínu a na hodinách se rozhodně zapotíme. Věřím, že dosažené taneční, pokroky, dobrá fyzička a vyplavené endorfiny nám jsou dostatečnou odměnou a motivací. Těším se na vás ve svých hodinách!

  Motto: Radost až na kost :-D

  Videoukázka s Janou

  Taneční vzdělání

  1999 Samba axé - Academia Young Line, Sao Paulo, Brasil

  Kurzy a semináře:
  2012 Afro-Bailar Praha - afro, ragga, coupé-décalé
  2010 Salsa - Michaela Vrabcová
  1999, 2006, 2009 Samba axé - Brazílie
  2013 Latino festival Urbano
  2014 workshopy: dancehall, reggaeton, funk carioca, hip-hop/RnB, Tone´n ´Twerk workshops by Brookly Sanchez (UK) and Valerie Nobbe (UK)

  a spousta dalších

 • Lekce

  Hledáme pro Vás lekce, počkejte prosím…